(Видео) ИНТЕРВЈУ НА КРМОВ ЗА ТВ СТАР: Гласањето за Деловникот е генерална проба за влез на Бугарите во Уставот

крмов

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

„Во моментов, СДС и ДУИ се додворуваат на ДПМНЕ и тоа почна од измените на Кривичниот законик, со кои се амнестираа функционери на ДПМНЕ. Овие партии се веќе подолг период во КОАЛИЦИЈА. Дури и после лидерските средби, Мицкоски прифати влез на Бугарите во Уставот со некакво одложено дејство. ДПМНЕ веќе го кажа тоа!

ДПМНЕ сега глумат патриоти и нема сега да ги стават Бугарите во Уставот, ама апсолутно ќе ги стават после избори. Народот треба да знае дека ДПМНЕ тоа што го направи со Деловникот е генерална проба за како ќе се внесат Бугарите во уставот. Сите три заедно – ДПМНЕ, СДС и ДУИ!”

  • Интервјуто на пратеникот од Левица, Борислав КРМОВ, за ТВ Стар од 23.11.2023 погледнете го на нашиот Јутјуб канал:

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ