(Видео) ИНТЕРВЈУ НА КРМОВ ЗА МАКЕДОНСКО РАДИО: Пратениците на Левица апсолутно ќе гласаат против уставни измени

крмов

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов во Македонското радио 1 за емисијата „ЗУМ Инфо“ говореше на повеќе актуелни теми, како проблемот со комуналната хигиена во Скопје кој го исценираа ДУИ-СДС-ДПМНЕ; потоа за можноста за ново отворање на Уставот и предвремени избори; за работата на Левица од парламентот со само двајца пратеници…

„Пратениците на Левица апсолутно ќе гласаат против уставни измени и отворање на Уставот.“

Целото интервју на пратеникот Крмов преслушајте го на нашиот Јутјуб канал, на следниот линк:

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА

10.07.2023

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ