(Видео) Апасиев: Левица е оштетена од ДИК – Ќе поднесеме кривична пријава

0
616

Според изборниот законик, на Левица заедно со ДПА – како единствени партии кои немаат пратеничка група, а на изборите учествуваа самостојно – за рекламирање во медиумите во кампањата за локалните избори, им следат вкупно околу 260 илјади евра. Но, Државната изборна комисија (ДИК), на чело со претседателот Александар Даштевски, изборниот законик си го толкуваа според тоа како им одговара на СДСМ и ДПМНЕ, па затоа Левица ќе поднесе кривична пријава соодветно против одговорните!

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде