(Видео) Ристов кон Јакимовски: Целиот државен апарат застана позади бензинската станица во Карпош на Пуцко Петрол

0
346

Претседателот на Совет во општина Карпош од редовите на Левица, Бранко Ристов во дебата со градоначалникот Стевчо Јакимовски потенцираше дека за спорната бензиска станица уште од самиот старт постои консензус помеѓу СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ГРОМ,

„За ДУП-от имавте од старт доволно гласови, што е очигледно по итната седница. СДСМ со осум советници има позитивен став, ВМРО-ДПМНЕ има седум советници и двајца советници од ГРОМ. Тоа се повеќе од доволно гласови.”

 

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде