(Видео) Крмов: Измените на Изборниот законик се договорени зад затворени врати помеѓу СДСМ, ДПМНЕ и ДУИ

Борислав Крмов Прес 1
„После месец дена пауза од работната група за измени на Изборниот законик, ни беше сервирано решението со отворени листи со 2 проценти праг, со најава дека мора да помине бидејќи немало време. Ваквото неколкукратно зголемување е со цел да се елиминираат независните листи кои периодов појавија се јавија против СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.”
 
Прес-конференција на пратеникот Борислав Крмов по повод изјавата на премиерот Заев дека Левица се согласила за измените за Изборниот законик.

 

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ