Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Levica LP

34 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Пратеникот Апасиев во вербална војна со “кумановското крило” во владата – до кога ќе ја злоупотребувате полицијата за ваша пресметка со левичарите?

Лидерот на Левица - проф. Димитар Апасиев, на денешната собраниска седница, до министерот Оливер Спасовски и до премиерот Ковачевски постави три пратенички прашања: 1. Дали министерот...

Широката коалиција СДС-ДПМНЕ против набавка на нови еко-автобуси во сопственост на градот

На денешната седница на Советот на Град Скопје, повторно се разобличи деструктивното и криминогено делување на широката коалиција од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Имено, спротивно на...

ДПМНЕ повторно ќе прифати уставни измени како со Преспанскиот договор

Пратеникот на Левица - Борислав Крмов од гостувањето во емисијата ,,Што мисли народот" на ТВ Стар, запрашан за можноста за најавените уставни измени, изјави:  „Од...

Бугарската официјална политика ја загрозува државната безбедност

Во пресрет на годишнината од раѓањето на таткото на македонската нација Гоце Делчев, загрозена е безбедноста на државата со субверзија на народниот суверенитет, изразен...

Приватизацијата на ХЕЦ Tиквеш е национално предавство

Владата молчи за позадинскиот процес на заносниот бизнис за подарување на ХЕЦ Тиквеш на идниот концесионер на ХЕ Чебрен и Галиште - ова отуѓување...

Македонското културно наследство препуштено на несоодветен кадар

Државниот завод за ревизија во својот годишен извештај констатира дека состојбата на културното наследство во земјата е повеќе од загрижувачка. Причините за оваа состојба се...

Latest news

- Advertisement -spot_img