Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Гаврил Трајковски - Битола

22 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Дали Тупанчески ќе иницира одговорност за скандалот со правосудните испити

Правосудството, кое треба да биде темел за владеењето на правото во Македонија, е заробено и узурпирано од партиските клики на СДСМ и ДУИ. Скандалозно...

Левица Битола: Левица не се извинува никому, особено не на оние кои го крадат народот

Една недела Бојкоски не дава отчет зошто се потрошиле 1.300.000 денари средства во време на криза, туку напразно се заканува со некакви тужби! Заменик градоначалникот...

Укинатата пресуда на Мијалков доказ за неказнивоста на СДС и ДПМНЕ

Апелациониот суд Скопје ја укина пресудата за предметот Трезор, со која Мијалков беше осуден на 8 години затвор, а кој предмет се однесуваше за...

Ниту еден владин претставник не се појави на протестите на земјоделците

(Контра-реплика на пратеникот Борислав Крмов кон министерот за земјоделство, Љупчо Николовски) „Ако имавте рекордна помош за земјоделците - зошто тогаш имавте ДВА ПРОТЕСТИ во рок...

Дали власта заради бизнис врски ја загрозува егзистенцијата на оризопроизводителите?

(Пратеничко прашање на пратеникот од Левица - Борислав Крмов до министерот за земјоделство, Љупчо Николовски.) „Во моментот, откупна цена за килограм ориз е од 22...

Левица на седница на ЦК го реафирмира ставот против уставните измени

На 27-ми ноември 2022 година, се одржа XIX. и XX. седница на Централниот комитет на Левица на кои се донесени следните заклучоци: Левица ја рефирмира...

Latest news

- Advertisement -spot_img