Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Димитар Абрашев - Велес

10 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Средба на македонските и ирските левичари во Брисел

Во Брисел остварена е средба со пријателите и соработници на Левица, независните европарламентарци од Република Ирска, Клер Дејли и Мик Волас. На средбата, делегацијата на...

Мерките за енергетската криза се половични решенија

Владата вчера донесе мерки кои се лош плагијат на мерките кои, во континуитет, ги предлага Левица уште од почетокот на енергетската криза. Независно дали е...

Апасиев: СДС и ДУИ се спремни да го згазат Уставот, борбата со оваа квислиншка окупациска Влада ќе биде жестока!

Интервју на Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, за Весникот ВечерДодека Левица е во Собранието, криминалните и предавничките политики на власта ќе имаат свој архинепријател!...

Поднесени Иницијативи за изработка на физибилити студија за формирање на јавни претпријатија за производство на електрична енергија

Во сите општини во Македонија, каде Левица има свои советници или советничка група, поднесе Иницијативи за донесување Одлука за изработка на физибилити студија -...

Левица против узурпирање на земјоделското земјиште од страна на крупниот капитал

Вчера се одржа XVIII Седница на Советот на Општина Свети Николе, каде се најдоа осум барања за поставување на фотоволтаични електрани, врз земјоделско и...

Учениците од Општина Аеродром ја почнаа новата учебна година без ветените таблети

Иако беше ветувано од страна на градоначалникот Тимчо Муцунски во изборната кампања, дека ќе има таблет за секое дете, ништо од тоа не се...

Latest news

- Advertisement -spot_img