Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Levica KB

27 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Празните флоскули на министерот Шаќири не го подобруваат студентскиот стандард

Во одговор на пратеничкото прашање од Борислав Крмов, министерот за образование и наука, Јетон Шаќири со празни флоскули ги убедуваше пратениците и целата јавност,...

Уставниот суд ги штити пратениците наместо владеењето на правото

Уставниот суд по скоро година и пеѕ месеци од поднесувањето конечно ја зема во работа Иницијатива за оценување на уставноста и законитоста на точките...

Пратениците на СДС го одбија антипровизискиот закон на Левица-Премиерот повторно ги излажа граѓаните

На денешната седница на Собранието, на дневен ред се најде Предлог-законот за дополнување на Законот за платен промет предложен по скратена постапка, односно т.н....

Ковачевски ја напаѓа Левица затоа што имаме ист рејтинг со СДС

(*Изјава на претседателот на Левица - Димитар АПАСИЕВ за обвинувањата од премиерот Ковачевски дека Левица е вистинска опасност за евроинтеграциите.) „Тоа се несериозни изјави од...

Крајевски: Револтот на студентите не е само поради студентски оброк

Нашиот член на Президиумот - ЈОВАН КРАЈЕВСКИ за студентските барања во дебата на ТВ24: „Да се штеди на студентите, за нас како нација е поразително....

Вејсели од Железници манипулира – работниците се на принуден одмор без нивно барање

Откако Левица, по добиени информации од работници, објави дека работниците од Македонски Железници се испраќаат на “доброволен” принуден одмор со пониска плата, директорот Вејсели...

Latest news

- Advertisement -spot_img