Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More
  - Advertisement -

  AUTHOR NAME

  Левица

  1176 ПОСТОВИ
  0 КОМЕНТАРИ

  Левица – Кичево: Директорката Милка Спасевска на О.С.У. „Мирко Милески“ повторно обвинета за мобинг и мито од страна на вработените!

  Кичевската гимназија „Мирко Милески“ во декември беше домаќин на гости од Португалија, Франција,Турција, Грција и Хрватска преку програмата на Ерасмус+. Бевме сведоци на прекрасни видеа...

  Загубите не смеат да се поопштествуваат, а профитите да се приватизираат – енергетскиот сектор мора да е стабилен и државен!

  Знаејќи за очајната енергетска состојба во Македонија, Левица во својата Политичка програма, во делот за енергетика, даде неколку решенија за ублажување на она денес...

  Самохраните родители повторно изоставени од владините мерки

  Вечерта на 17.1 по препорака на Комисијата за заразни болести македонската влада донесе одлука за продолжување на училишниот распуст до 1.2.2022 година. Ова е...

  Европски права за Македонците во Пирин

  На денешната официјална средба со бугарскиот премиер, Кирил Петков, младинската организација на Левица упати порака до премиерот кој го негира постоењето на Македонците во...

  Државниот здравствен систем колабира, бизнис – елитата профитира, а граѓаните плаќаат милиони за ковид тестирања

  Претходниот владин состав покажа исклучителна неумешност во справувањето со здравствената (ковид) криза. Очајната борба за партиципирање во власта е сведена на безидејни партиско -...

  Левица воведува нова политичка култура во општинските совети

  За само два месеца од стапнувањето во општинските совети (ноември и декември 2021), советниците на Левица ширум Македонија воведоа многу новини и позитивни промени...

  Latest news

  - Advertisement -