Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -

AUTHOR NAME

Левица

551 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

„Етничка припадност“ во личните карти – модел за сегрегација

Со предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за лична карта, поднесен од Движењето БЕСА, се вршат повеќе работи. Една од главните работи е...

Крмов: Само ние поднесовме амандмани против графа – етничка припадност во личните карти

Борислав Крмов во одговор на новинарски прашања од денешната прес конференција: Не сме разговарале со ДПМНЕ, само ние поднесовме амандмани против измени на Законот...

Крмов: Внесувањето етничка припадност во личните карти ќе ја зголеми поларизацијата и сегрегацијата

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ПРАТЕНИКОТ БОРИСЛАВ КРМОВ   Прес конференција на пратеникот, Борислав Крмов, по повод предлог законот за изменување и дополнување на Законот за лични карти,...

Дијабетичарите во критична состојба – нема ленти за мерење на гликемија во крвта

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Заради недомаќинското и неодговорно функционирање на Министерство за здравство (МЗ), повторно доведено е во прашање здравјето на пациентите кои имаат синдром на...

Кичевската гимназија со несоодветен кадар, додека Царовска си прави пилот проекти за сексуално обрзование!

Додека министерката Царовска е презафатена со градење кулиси, кои треба да ја претстават негативната реакција на севкупната јавност во однос на нејзината веќе славна...

Пратеникот Крмов оствари средба со хрватската амбасадорка Нивес Тигањ

Денес, 11 февруари 2021 година, во Собранието на Република Македонија, пратеникот на Левица, Борислав Крмов, оствари средба со амбасадорката на Хрватска, Нивес Тигањ. На оваа...

Latest news

- Advertisement -