Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -

AUTHOR NAME

Левица

551 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Голготата на Иса Феим или колку лежерно државата си игра со судбината на луѓето

Се сеќавате на слугата Јернеј на Иван Цанкар? Оној што си го бараше своето право и секаде наоѓаше на затворени врати. Еве еден наш...

Сиромашниот и обесправен народ ќе ја испорача сметката на следните избори!

Другарки и другари, Во ситуација на огромно незадоволство на народот од режимот, со потпишувањето на Пржино 2 беше пропуштена шансата да му се зададе посилен...

Лозарите во Македонија повторно изиграни!

На 25.08.2016 година беше постигнат договор меѓу претставниците на винарските визби и „претставниците” на лозарите, во посредство со локалните власти- на кој беше договорено...

Каде се работничките права?

Достоинството е над смртта. Но, каде е достоинството на работникот? Чикаго, 1886 година – околу 200.000 работници излегуваат да се борат за своите права. Македонија, 21...

Само монструми можат да наредат уривање на парк во ситуација на поплави

Левица остро го осудува обидот на општина Карпош да продолжи со уривањето на паркот во Тафталиџе. Сметаме дека само монструми без емоции и памет...

Режимот на критиките возвраќа со насилство

Левица најостро го осудува инцидентот во кој еден наш член, заради критика на парадирањето на поранешниот премиер Н. Г. во поплавените подрачја, е физички...

Latest news

- Advertisement -